Ada Majgat

Studentka 2 roku dietetyki stacjonarnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się wpływem żywności i żywienia na płodność i ciążę, a także żywieniem niemowląt oraz dzieci. Rozwija również swoją wiedzę w zakresie psychodietetyki i wpływu żywienia na stan psychiczny. W wolnym czasie wyszukuje nowych artykułów naukowych czy podcastów z dziedziny psychologii.  

Artykuły Ady

metale ciężkie

Współczesne środowisko, w którym żyjemy, jest coraz bardziej narażone na działanie substancji chemicznych, w tym metali ciężkich. Substancje te, takie jak ołów, rtęć czy kadm, są szeroko rozpowszechnione w przemyśle, rolnictwie oraz w codziennym życiu. Ich obecność w glebie, wodzie i powietrzu budzi rosnące obawy dotyczące zdrowia publicznego. Jednym z obszarów, który budzi szczególne zainteresowanie naukowców, jest wpływ metali ciężkich na płodność. 

Depresja

Depresja to poważna choroba psychiczna, która objawia się smutkiem, brakiem energii, utratą radości, negatywną samooceną, poczuciem winy, myślami i zachowaniami samobójczymi, obniżeniem zdolności intelektualnych oraz zaburzeniami aktywności, snu, apetytu i masy ciała. Według Światowej Organizacji Zdrowia na depresję cierpi obecnie 280 milionów ludzi na świecie.