Dietetyk/Psychodietetyk

Klaudia Jarmuszka-Kosmala

Klaudia Jarmuszka-Kosmala

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku Dietetyka. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka. Dietetyka to moja największa pasja cały czas się dokształcam, czytam, analizuję nowe badania, aby jeszcze lepiej prowadzić swoich pacjentów. 

Czy wiesz, że dobrze podjęta dietoterapia jest w stanie wyleczyć, albo przynajmniej na długie lata wprowadzić w stan remisji wiele chorób? Już niejeden mój pacjent sie o tym przekonał 🙂 

Moją misją jest pokazanie ludziom, że dieta może być przyjemna, smaczna, a przy tym zdrowa.

Praktykanci i autorzy artykułów

Rozalia Jankowska

Studentka 2 roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się dietetyką prenatalną, postnatalną oraz kliniczną. Jej celem jest pomaganie ludziom w  leczeniu otyłości, budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz edukowanie na temat znaczenia odpowiedniego żywienia w drodze do lepszego życia.

Martyna Ziemlińska

Studentka 2 roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się dietoterapią przy SIBO oraz IMO. Swoją wiedzą poszerza także w zakresie psychodietetyki i wpływu jedzenia na stan psychiczny oraz fizyczny człowieka. Prywatnie miłośniczka wszelkich zagadnień z obszaru psychologii.

Bartosz Makarewicz

Student 2 roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się żywieniem w sporcie. Szczególnie bliskie są mu sporty sylwetkowe, które praktykuje od wielu lat. Nie są mu obce tematy związane zarówno z dieta jak i treningiem.

 

 

Amelia Diak

Studentka 2 roku dietetyki niestacjonarnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się żywieniem osób neuroróżnorodnych oraz wrażliwych sensorycznie. W prywatnym życiu tworzy sztukę i amatorsko gotuje w towarzystwie kota Tosia.

Julia Bartkowiak

Jestem studentką 2 roku studiów stacjonarnych na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się dietetyką kliniczną w szczególności niepłodnością, żywieniem kobiet w ciąży i niemowląt, a także dietetyką w chorobach nowotworowych. Ciekawi mnie również wpływ diety na choroby dermatologiczne.

Ada Majgat

Studentka 2 roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się wpływem żywności i żywienia na płodność i ciążę, a także żywieniem niemowląt oraz dzieci. Rozwija również swoją wiedzę w zakresie psychodietetyki i wpływu żywienia na stan psychiczny. w wolnym czasie wyszukuje nowych artykułów naukowych czy podcastów z dziedziny psychologii.

Autorzy artykułów

Paulina Fabisiak

Dietetyczka, kontynuuje studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Interesuje się równowagą hormonalną kobiet. W kręgu jej zainteresowań znajdują się m.in. choroby tarczycy czy PCOS. W wolnym czasie udziela się sportowo chodzi na siłownię, biega, ale jej największą pasją jest taniec.

Marta Kłodowska

Studentka III roku dietetyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Szczególnie interesuje się poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie psychodietetyki oraz żywienia dzieci i młodzieży. 

Swoją pasją do zdrowego stylu życia dzieli się na Instagramie, @nazdrowie.marta gdzie pojawia się wiedza zarówno w temacie dietetycznym jaki i zdrowia.

Marta Kłodowska
Dominika Skowron

Dominika Skowron

Studentka III roku dietetyki na AWF w Poznaniu. Interesuje się w głównej mierze dietetyką kliniczną        i aspektem zaburzeń odżywiania szczególnie u młodzieży. 

„Grałam bardzo długi czas w koszykówkę, więc aktywność fizyczna w moim życiu odgrywa dużą rolę, która pozwala połączyć dwie pasje w jedność”

Ilona Wójtowicz

Studentka II roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W kręgu jej zainteresowań leżą choroby jelit takie jak: SIBO, IBS, ale również zaburzenia gospodarki węglowodanowej jak np. insulinooporność czy cukrzyca. Prywatnie miłośniczka zwierząt (w pracy pomaga jej Paco i Pierrot)

Pierrot
PIERROT
Paco
PACO
Ilona Wójtowicz
Julia Lewandowska

Julia Lewandowska

Studentka II roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W kręgu jej zainteresowań leżą choroby jelit takie jak: celiakia, SIBO, IBS, choroba Leśniewskiego-Crohna, ale również choroby autoimmunologiczne jak np. Hashimoto. Miłośniczka Dr. Housa, a więc żadne zagadnienie medyczne nie jest jej obce 🙂

Luna
LUNA