Dominika Skowron

Dominika Skowron

Studentka III roku dietetyki na AWF w Poznaniu. Interesuje się w głównej mierze dietetyką kliniczną i aspektem zaburzeń odżywiania szczególnie u młodzieży. 

„Grałam bardzo długi czas w koszykówkę, więc aktywność fizyczna w moim życiu odgrywa dużą rolę, która pozwala połączyć dwie pasje w jedność”

Artykuły Dominiki

diety alternatywne

Diety alternatywne to temat, który od lat wzbudza wiele kontrowersji. Człowiek, chcąc zmienić nawyki żywieniowe, poprawić swój wygląd i samopoczucie nie raz w ciągu swojego życia sięgał po różnego rodzaju diety. Były to diety odmienne od tradycyjnego stylu żywienia zatem były tzw. diety alternatywne. W tym artykule dowiemy się nie tylko, jaka jest definicja diet …

aktywność fizyczna

Społeczeństwo często nie zwraca uwagi, jak korzystna dla nas jest aktywność fizyczna bądź nie zdaje sobie sprawy, czym właściwie ona jest. Aktywność fizyczna to w najprostszym ujęcie dowolna forma ruchu ciała wywołana przez pracę mięśni szkieletowych. Jak się okazuje, nie trzeba trenować na szeroką skalę, aby powiedzieć, że jest się aktywnym fizycznie.

Wizerunek ciała

Zaburzenia odżywiania to bardzo obszerny temat, na które wpływa niezliczona ilość czynników. Są to schorzenie o podłożu psychicznym, w którym ludzkie ciało staje się więzieniem, a w głowie rodzi się obrzydzenie do siebie samego. Człowiek zaczyna niszczyć swój organizm, aby osiągnąć idealną, szczupłą sylwetkę uznawaną obecnie jako piękno, zdrowie czy szczęście.