Odczulanie biorezonansem to nieinwazyjna metoda, która pozwala uporać się z bardzo uciążliwy problem zdrowotnym nawet małym dzieciom. Odczulanie ma na celu eliminację intensywnego uczulenia, które są kłopotliwe dla naszego organizmu. Terapie odczulające oraz antyalergiczne stanowią wysoką skuteczność pozbycia się alergii. Największy problem z alergiami pojawia się wiosna, kiedy świat budzi się do życia, a razem z nim budzi się twoja alergia. Wszystko w koło pyli, a rozpoczynające się alergie wziewne ciągną za sobą reakcje krzyżowe z produktami spożywczymi i tak zamiast cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, zaopatrujemy się w karton chusteczek.

Kalendarz pylenia

Styczeń: w drugiej połowie stycznia zaczyna pylić leszczyna i olsza.

Luty: olsza, leszczyna,

Marzec: olsza, leszczyna, topola, wierzba

Kwiecień: topola i wierzba, trawa, brzoza, jesion, dąb, szczaw, buk

Maj: na początku maja przestaje pylić brzoza, jesion i dąb. Zaczyna się pylenie traw. Pyli również: szczaw, pokrzywa, buk, wierzba oraz sosna.

Czerwiec: trawy, szczaw i pokrzywa.

Lipiec: bylica, szczaw i pokrzywa.

Sierpień: trawy, bylica, szczaw i pokrzywa. Pyłki grzybów mikroskopowych, w szczególności z rodzaju Cladosporium i Alternaria utrzymują się na wysokim poziomie.

Wrzesień: pyłki grzybów mikroskopijnych, zwłaszcza z rodzaju Cladosporium.

Alergia jest to nic innego jak nadwrażliwość tkanek na oddziaływanie różnych obcych pierwiastków (alergenów). 

Przyczyną uczulenia może być prawie wszystko. Najczęstsze alergeny atakujące układ odpornościowy  to między innymi: kosmetyki, pyłki kwiatów, pyłki roślin, kurz, sierść, pleśń, lekarstwa, białko, produkty farmaceutyczne. Alergia to objaw łatwy do rozpoznania. Osoba alergiczna to  z podkrążonymi i łzawiącymi oczyma, zakatarzona, z napadami kaszlu, swędzącym nosem, wysypką a nawet biegunką. 

To zależy od rodzaju alergenu, na który jest uczulona. Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie którąś z tych reakcji warto byłoby wykonać testy alergiczne i zacząć właściwą kurację, która pomoże wyeliminować bądź zmniejszyć skutki alergii. Wiemy doskonale, jak przeprowadzać testy alergiczne za pomocą urządzenia do biorezonansu Aparat Mora NOVA® a także dysponujemy fachową wiedzą i przygotowaniem do przeprowadzania zabiegów odczulających metodą biorezonansu. Terapia antyalergiczna jest bardzo skuteczna i całkowicie bezinwazyjna,  nie powoduje również żadnych skutków ubocznych oraz objawów niepożądanych.

W trakcie jednej sesji jesteśmy wstanie odczulić wiele alergenów.

Odczulanie biorezonansem możemy wykonać na ponad 1000 alergenów
 1. Alergeny pokarmowe:
 • Konkretne grupy produktów (np. zboża, warzywa, owoce etc.)
 • Dodatki do żywności (np. barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze, etc.)
 • Pestycydy, którymi nawożone są uprawy

2. Alergeny wziewne

 • Pyłki
 • Roztocza np. kurzu
 • Niektóre grzyby/pleśnie powodujące alergię
 • Pestycydy, substancje dostępne w spalinach

3. Alergeny w lekach i kosmetykach

 • Konserwanty
 • Barwniki
 • Przeciwutleniacze
 • Środki chemiczne

Klaudia Jarmuszka-Kosmala

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku Dietetyka. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka. W wolnym czasie uwielbiam gotować, a swoja pasja do zdrowego stylu życia staram się dzielić m.in. na instagramie @klaudia_jarmuszka_dietetyk tam również dzielę się wiedzą z zakresu dietetyki i zdrowia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *